שמש הכנסיה

שמש הכנסיה
מקור: לא ידוע

 

 

ג'וני , היה נער חביב שחי בעירה בארה"ב בתחילת המאה הקודמת
הוא היה בן למשפחה קשת יום ,לא למד קרוא וכתוב ומאז שזכר את עצמו עבד בעבודות מזדמנות לעזור לפרנסת המשפחה.
שהגיע לגיל בגרות זכה למשרה מהחלומות הוא התקבל לעבוד בעבודה קבועה בכנסיה בתור…. המצלצל בפעמון הכנסיה.
לא היה בכל העירה בחור גאה ממנו. כל בוקר התייצב למשמרתו נחוש לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר והיה מושך בחבל פעמון הכנסיה ביראת קודש.
הוא גם פתח שיטת דו שיח בין הפעמונים כאלו צלצול אחד אומר אין כסף אין כסף והפעמון השני עונה לו יש בבנק יש בבנק…
כך חלפו להם הימים עד שלפתע מהפכה , בכנסית האם הוחלט כי אין זה מכובד שהכנסיה מעסיקה אנשים שאינם יודעים קרוא וכתוב ועל כל הכנסיות לפטר את העובדים האנלפבתים לאלתר.
בצער רב נאלץ ג'וני לעזוב את עבודתו והתהלך אבל וחפוי ראש בעיירה.
אחד השכנים רחם עליו והציע לו להצטרף אליו לעבודה בשדה הטבק.
העבודה הייתה קשה ומתישה וגוני נאלץ לעבוד שעות ארוכות בשמש הקופחת להשקות ולגזום את עלי הטבק.
משצמחו עלי הטבק היה על העובדים לפרוש אותם ליבש אותם ולאחר מכן לגלל מהם סיגרים וכך עשו. הסיגרים מהשדה היו מהמשובחים שבנמצא ובעל השדה מכר אותם הסוחר שהיה ערירי ובעל חוש סוציאליסטי אפשר לפועלים לקחת.10% מהסיגרים ולמכור אותם וכך להגדיל את פרנסתם.
ג'וני התגלה כבעל חוש מסחרי מפותח ויחסי ציבור מצוינים בהתחלה מכר רק את חלקו בסיגרים ולאט לאט הפך להיות המוכר מספר אחת בחבורה. בעל השדה ראה את הצלחתו של גוני בתחום העסקי ומינה אותו כאחראי על המכירות.
כתוצאה מחושיו המסחריים המפותחים, יכולת השכנוע והקסם האישי של ג'וני זינקו מכירות הסיגרים גוני הפך יד ימינו של בעל השדה ושניהם הפכו אנשים עשירים ידועים ומכובדים בעיירה. בעל השדה שהיה ערירי התייחס לגוני כאל בנו ובהגיע יומו הוריש לגוני את כל רכושו. בכך הפך גוני לאיש העשיר בעירה.
השמועה על הסיגרים המשובחים הגיע לאזניו של סוחר טבק ידוע מניו יורק שהריח הזדמנות פז לגוון את מוצריו ולהאדיר את הונו. הסוחר הגיע לעיירה נפגש עם ג'וני ולאחר ארוחה דשנה ועישון מהסיגרים המשובחים הציע הצעה שאי אפשר לסרב לה… ג'וני נעלם דום על הכנסה כזו וסכומים כאלה מעולם לא העז לחלום וכמובן שהסכים להצעה. לאחר שסיכמו בעל פה את כל הפרטים, הסוחר שלף מתיקו חוזה רכישה הושיט לג'וני עט ובקש ממנו לחתום על החוזה… ג'וני הושיט את האגודל ו… דממה
עכשיו הגיע תורו של הסוחר להעלם דום ג'וני אתה כל כך מצליח כל כך מוכשר תאר לעצמך למה היית מגיע לו רק היית לומד קרוא וכתוב
וג'וני ענה לו הייתי עד היום מושך בחבל הפעמון של הכנסיה…